Všeobecná zdravotní pojišťovna České republiky

Základní škola Pelhřimov, Komenského 1465 - netkatalog.czZákladní školy - netkatalog.cz

Posledni zmena 22.05.2018

Stolní tenis

Ve stolním tenise se našim reprezentantům opravdu daří. V okresních kolech, které se konaly 8. a 9. 10., se podařilo vyhrát družstvům mladších žákyň, starších žákyň a starších chlapců. Také mladší žáci se neztratili a umístili se na třetím místě.

odkazy na výsledkové listiny:

MICHAELA PAKOSTOVÁ

12. února 2014 se konalo okresní kolo konverzační soutěže v anglickém jazyce, kde naši školu úspěšně reprezentovala M. Pakostová. Obsadila 1. místo. Míša postupuje do krajského kola této soutěže. Držíme jí palce a přejeme hodně úspěchů v angličtině.

Konverzační soutěž v Nj, Olympiáda Čj

Konverzační soutěže v německém jazyce se 8. 1. 2014 ve školním kole zúčastnilo celkem 27 žáků. Z kategorie 7. tříd nás v okresním kole zastupovali Tereza Molíková a Radek Starý ze 7. B. Tereza zvítězila a Radek obsadil 3. místo. V kategorii 8. a 9. tříd naši školu zastupovaly Eva Svárovská a Nikola Kubátová z 9. B. Eva soutěž s přehledem vyhrála a Nikola skončila na pěkném 3. místě. Eva Svárovská se 27. 2. zúčastnila krajského kola v Jihlavě a obsadila skvělé 2. místo. Stala se náhradnicí pro celostátní kolo, které se bude konat v Praze 7. 4. Evě Svárovské i všem ostatním žákům patří poděkování za vzornou reprezentaci naší školy.

Eva Svárovská, žákyně 9.B, se umístila v okresním kole OČj na 1. místě. 10. dubna se zúčastnila krajského kola, které se konalo ve Žďáru nad Sázavou. Zde obsadila v náročné konkurenci velmi pěkné 3. místo.

SOVŮV PACOV 2014 - Okresní kolo recitační soutěže

Dne 5. března 2014 se uskutečnilo v Pacově, rodišti básníka Antonína Sovy, okresní kolo recitační soutěže. Organizátory přehlídky byly Dům dětí a mládeže Pelhřimov a Základní škola Pacov. Soutěž byla rozšířena o doprovodný program – odborné semináře pro pedagogy a pracovní dílny pro dětské recitátory.

Slavnostní atmosféru – připomenutí 150. výročí narození básníka Antonína Sovy – podpořily verše A. Sovy v podání L. Votápkové a hudební kytarové vystoupení Š. Zajícové, žákyně ZUŠ v Pacově. Naši školu reprezentovala ve IV. kategorii Monika Makovcová, žákyně VIII. A. Monika recitovala velice pěkně a umístila se ve své kategorii na 3. místě. Blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Nový obrázek 1.JPG Nový obrázek 2.JPG Nový obrázek 3.JPG Nový obrázek 4.JPG Nový obrázek 5.JPG Nový obrázek 6.JPG Nový obrázek 7.JPG

Okresní přebor v kuželkách

V pátek 25.4.2014 se žáci naší školy zúčastnili okresního přeboru v kuželkách. Nejlépe si vedla Kristýna Píšová z 9.C, která obsadila hezké druhé místo a v kategorii chlapců třetí místo obsadil Matyáš Vondrák z 9.A. V kategorii družstev se nejlépe umístnilo družstvo děvčat ve složení: Kateřina Carvová, Eva Pacnerová, Barbora Mašátová, a Kateřina Kohoutová. Obsadily 3. místo z 27 zúčastněných družstev.

Mc´Donalds cup

Žáci naší školy vyhráli okrskové kolo Mc´Donalds cupu nejmladší kategorie 1.-3. ročník.

Soutěž HMZ 2014

Družstvo zdravotníků z druhého stupně se umístilo na 4. místě. Letos byl program soutěže obohacen tím, že si na odpočinkových stanovištích soutěžící mohli prohlédnout muzeum rekordů a kuriozit a také se dozvěděli zajímavé věci o práci policie s praktickou ukázkou a prohlídkou policejního vozu.