Dnes je - svátek má

ZŠ Pelhřimov, Komenského 1465ŽÁCI BUDOUCÍCH 1. ROČNÍKŮ

ZŠ Pelhřimov, Komenského 1465PROJEKTY, SPOLUPRÁCE

ZŠ Pelhřimov, Komenského 1465VÝCHOVNÝ PORADCE

ZŠ Pelhřimov, Komenského 1465METODIK PREVENCE RIZ. CH.

ZŠ Pelhřimov, Komenského 1465STRAVOVÁNÍ

ZŠ Pelhřimov, Komenského 1465ŠKOLNÍ ČASOPIS

ZŠ Pelhřimov, Komenského 1465SPONZOŘI

ZŠ Pelhřimov, Komenského 1465Půjčovna, pronájmy

ZŠ Pelhřimov, Komenského 1465Výběrová říz., veř. zakázky

ZŠ Pelhřimov, Komenského 1465GDPR

ZŠ Pelhřimov, Komenského 1465 ZŠ Pelhřimov, Komenského 1465
ZŠ Pelhřimov, Komenského 1465
1   8:00 -   8:45 5 11:45 - 12:30
2   9:00 -   9:45 6 12:40 - 13:25
3   9:55 - 10:40 7 13:35 - 14:20
4 10:50 - 11:35 8 14:25 - 15:10
ZŠ Pelhřimov, Komenského 1465

Kraj Vysočina

EUpenizeskolam.cz

Přírodní zahrada

Všeobecná zdravotní pojišťovna České republiky

Nadační fond pro Pelhřimovsko

Základní škola Pelhřimov, Komenského 1465 - netkatalog.czZákladní školy - netkatalog.cz

Posledni zmena
03. 06. 2019

Návštěva ze SRN

V září roku 2018 jsme se my žáci devátých tříd ZŠ Komenského 1465 zúčastnili nezapomenutelného pobytu v německém Kirchhellenu. Jednalo se už o 18. výměnu. Během 10 dní v německých rodinách jsme poznávali jejich způsob života, tradice a zvyky. Viděli jsme spoustu krásných míst a našli jsme si nové kamarády. O to těžší bylo loučení. Zároveň jsme se nemohli dočkat, až nás němečtí kamarádi navštíví v Česku.

Uběhlo osm měsíců, my stáli v pondělí 3. 6. 2019 na Letišti Václava Havla a netrpělivě čekali, až se znovu setkáme. Přivítání bylo zprvu nejisté, ale během chvíle se vrátily naše přátelské vztahy. Společně jsme se vydali na prohlídku Prahy s menší zastávkou na občerstvení v Palladiu. Pokračovali jsme přes rozpálené Staroměstské a Václavské náměstí kolem starých známých památek. Po návratu do Pelhřimova následoval odjezd do rodin.

Úterní ráno byli němečtí žáci přivítáni na pelhřimovské radnici panem místostarostou Josefem Kochem. První polovinu dne jsme pak strávili ve škole, shlédli jsme vystoupení dětí z různých ročníků na uvítanou Němců a pak jsme byli rozděleni do skupin. Jedni hráli fotbal či volejbal, druzí dali přednost malovaní na textilní tašky. Po obědě jsme se sešli na náměstí a vydali se na Beachwell. Zde jsme měli šanci zahrát si adventure minigolf a beachvolejbal. Ve středu byl naplánován výlet - prohlídka hradu Landštejn, kde jsme měli možnost vylézt na vyhlídkovou věž, z níž bylo díky krásnému počasí daleko vidět. Poté jsme se odebrali do města Slavonice, které je zapsáno na světovém dědictví UNESCO. Velkým hitem pro náš zájezd se staly čínské špičaté kloboučky. Poslední zastávku jsme měli v Nové Bystřici v Muzeu veteránů. Zde jsme si mohli prohlédnout úžasné modely, některé i ze známých filmů, jako je například Návrat do budoucnosti. Čtvrteční dopoledne jsme opět trávili ve škole ve sportovních skupinách a někteří si smažili řízky v kuchyňce. Po obědě jsme vystoupali na vyhlídkovou věž. Následně jsme se přesunuli do Sportovní haly na kuželky a stolní tenis. Hrát proti robotovi nebylo nic  snadného, ale pobavilo nás to. V pátek jsme vzali německé kamarády do Muzea rekordů a kuriozit a pak jsme vyrazili na výlet do Jihlavy. Někdo do Vodního ráje a zbytek do ZOO. Důležitým doplňkem výletu bylo nákupní centrum Citypark.

O víkendu jsme měli vlastní program v rodinách. Spousta dětí šla na každoroční festival rekordů, abychom ukázali německým kamarádům, kolik skrytých rekordmanů se v České republice nachází, jiní vyrazili na motokáry, někdo na hrad. Dospělí absolvovali cyklovyjížďku a výlet do Telče. Nádherné počasí nám přálo celý týden.

V neděli odpoledne přišel čas se rozloučit a zamávat kamarádům na cestu, což pro některé z nás nebylo vůbec lehké. Určitě nám tento výměnný pobyt dal mnoho zkušeností, nezapomenutelné zážitky a také jsme získali fajn přátele. Děkujeme třídním učitelkám i rodičům, že nám toto všechno umožnili.

Za 9.A a 9.B Hana Laštovičková a Klára Říšská

01.jpg 02.jpg 03.jpg 04.jpg 05.jpg 06.jpg 07.jpg