18. 11. 2021

TŘÍDNÍ SCHŮZKY 18. 11. 2021

13. 09. 2019

Dračí lodě

Právě jsem procházela kolem telefonujícího kolegy, když jsem zaslechla: „to nestihnu, budu pryč....... „ pak mě zaznamenal „…… ale kolegyně by možná mohla, pošli jí to….“. Tím se celá tako akce dala do pohybu.

Po několika emailech s organizátory (paní a panem Křížovými), souhlasech pana ředitele a paní učitelek třídních a oslovení devátých tříd jsme se v pátek ráno 13. 9. sešli na vlakovém nádraží v Pelhřimově. Odtud jsme vyrazili na 4. ročník Půlnočního draka Horní Cerekev.

U Zámeckého rybníka v Cerekvi se sešlo 6 posádek ze základních škol. Pro dvě posádky (naší a batelovskou) byl tento závod první zkušeností s dračí lodí. Ostatní čtyři byly zkušenější (dvě posádky Dráčat z Horní Cerekve a po jedné z Jindřichova Hradce a z Nového Rychnova).

Závod se skládal ze tří jízd pro každou posádku a vždy se stejným soupeřem. Pro konečné pořadí byl důležitý součet časů všech tří jízd.

Posádku naší dračí lodi tvořilo 20 (+1 náhradník) žáků z 9. B, bubenice a půjčený kormidelník, který nás cestou na start učil pádlovat a bubnovat.

Naši na 200 metrové trati soupeřili s Batelovem. Všechny tři jízdy vyhráli. Na ostatní zkušenější posádky deváťáci nestačili. První jízdou byli s časem 1:20,08 daleko za nimi. Ovšem druhou jízdou (1:16,67) se jim začali přibližovat a posledním časem 1:14,58 již byli rovnocennými soupeři. Zajeli čtvrtý nejrychlejší čas závodů.

Celkový součet časů vynesl naší historicky první posádce dračí lodi 5. místo. Do medailových pozic jsme sice nezasáhli, přesto si žáci ze závodů odvezli výborný zážitek a nové zkušenosti.

Dračí lodě