23. 01. 2022

LVK & SVK 2022

Po roční přestávce proběhly ve dvou týdnech od 8. do 22. 1. 2022 lyžařské a snowboardové výcvikové kurzy. Na hory vyrazili se svými instruktory žáci sedmých a osmých tříd, doplněni o několik deváťáků. Opět jsme byli ubytováni v chatě Barka v krkonošském skiareálu Benecko. Chata se nachází v těsné blízkosti sjezdových tratí převážně lehčích obtížností, které jsou pro výcvik ideální. Pro náročnější a zkušenější je k dispozici i jedna černá sjezdovka.

Počasí a sněhové podmínky byly letos dobré, a tak se všichni mohli naučit základům lyžování či snowboardingu nebo se ve svých dovednostech zdokonalit.

Samozřejmě nechyběl ani výcvik na běžeckých lyžích. A pro některé to bylo vůbec první seznámení s tímto sportem. Oželet jsme bohužel museli snowtubing – trať ještě nebyla připravená. Na přednáškách se žáci dozvěděli něco o pravidlech chování na sjezdovkách i v běžecké stopě, o lyžařském vybavení, mazání lyží i historii lyžování. K pobytu na Benecku neodmyslitelně patří večerní lyžování na čerstvě upravených sjezdovkách, bowling a oblíbené diskotéky, které ani letos nemohly chybět.

Bohužel se nám nevyhnuly dva úrazy, a navíc musel druhý kurz hned po návratu zamířit do karantény.

LVK & SVK 2022