18. 11. 2021

TŘÍDNÍ SCHŮZKY 18. 11. 2021

20. 12. 2019

Listování

Po půl roce se k nám do školy díky Hodině H vrátil projekt Listování. Tentokrát se žáci 8. a 9. ročníku sešli v tělocvičně, aby se k nim dostala další zajímavá knížka, a to prostřednictvím tzv. scénického čtení. Herci text zároveň čtou i hrají a vše je doplněné kostými, rekvizitami, vizuálními efekty nebo hudebními prvky.

Věra Hollá a Pavel Oubram představili knihu bajek Markéty Baňkové nazvanou Straka v říši entropie, v níž zvířata luští záhady existence a fungování světa. Smích se nesl tělocvičnou, když žáci spolu s herci odhalovali, proč nemá smysl bojovat proti nepořádku a zlobit se na děti, jak lišky prochází krizí středního věku a kdo všechno chce být ideálem krásy, nebo proč se hroch tlusťoch udrží na hladině a v klidové poloze se neutopí.

Předvánoční Listování bylo určitě hezkým dárkem pod stromeček všem a příjemným doučováním pro ty, které fyzika zrovna nebaví...

Jana Koukolová

Listování