18. 11. 2021

TŘÍDNÍ SCHŮZKY 18. 11. 2021

14. 09. 2019

Přespolní běh

Od 14. 9. do 5. 10. 2019 probíhal v Pelhřimově Evropský týden mobility, jehož součástí byly závody v běhu žactva. Tento závod v podobě přespolního běhu družstev žáci a žákyně základních a středních škol běhali v Městských sadech.  Čtyřčlenná až šestičlenná družstva soupeřila ve třech věkových kategoriích děvčat i chlapců. Z každé kategorie postupovalo vítězné družstvo do krajského kola. Vítěze neurčoval čas, nýbrž součet umístění čtyř nejrychlejších běžců. Do dalšího kola tedy postupovalo družstvo s nejnižším součtem.

Naše škola měla své reprezentanty v mladších žácích, mladších žákyních a starších žácích. Nejúspěšnějším družstvem byli mladší žáci (Jakub Vítů, Štěpán Jílek, Ondřej Kos, Jiří Bartoška, Tiep Khac Pham, Martin Straka), kteří vybojovali výborné 3. místo. Mladší děvčata (Ivanka Zaňáková, Tereza Šimonová, Helena Malíšková, Markéta Vojnová, Anežka Mášková, Aneta Hrnčířová) byla hned v závěsu. Svými výkony získala „bramborovou medaili“. Měla o 5 bodů vyšší součet než bronzové družstvo. Družstvu starších chlapců (Filip Cichra, Patrik Hejzlar, Vojtěch Brož, Lukáš Kubát, Matyáš Zdvihal) se nezadařilo podle jejich představ (8. místo), přesto si i oni zaslouží uznání. V pondělí kvůli nemocem a zraněním z původního družstva zůstalo pouze torzo. Ovšem kluci byli schopní na poslední chvíli sestavit nové a v úterý vyrazit do terénu.

Přespolní běh