14. 11. 2019

Čeps Cup

Florbalového turnaje žáků prvního stupně základních škol se ve čtvrtek 14. 11. 2019 zúčastnilo jedenáct družstev. Hrálo se ve dvou skupinách systémem „každý s každým“. Vítězové obou skupin měli postoupit do krajského kola do Jihlavy.

V naší skupině se utkaly všechny čtyři pelhřimovské školy a ZŠ Želiv. První zápas se Želvíky byl z naší strany poněkud rozpačitý a Želvíci toho náležitě využili. I pře 3 branky Vojty Veselého jsme prohráli 3:4. Dalším soupeřem byla ZŠ Na Pražské. Té se naši báli asi nejvíc. A možná právě proto bojovali úplně jinak než v předchozím zápasu a podařilo se jim zvítězit 5:3 (Vojta Veselý 2, Dan Vopálenský, David Zukal 2). Do třetího zápasu nastoupili proti ZŠ Osvobození. Zvládli jej s přehledem 5:2 (Jarda Dvořák, David Zukal 3, Dan Vopálenský). Po tomto utkání začali přemýšlet o možném postupu. Ovšem ještě měli před sebou zápas se Želivem a ve skupině, která byla velmi vyrovnaná, zbývaly odehrát ještě další tři zápasy. Do posledního utkání nastoupili  právě s touto myšlenkou a podle toho také hráli. Po dvou gólech Vojty Veselého a dvou gólech Dana Vopálenského zvítězili 4:2.

Rozhodnuto o postupu bylo až po odehrání posledních dvou zápasů mezi ostatními školami naší skupiny. Tři vítězství a jedna prohra zajistili našim klukům první místo ve skupině a poslaly je do Jihlavy. Tam sehráli vyrovnané zápasy, ale nakonec podlehli těžké konkurenci a obsadili 8. místo.

Čeps Cup
Čeps Cup
Čeps Cup
Čeps Cup
Čeps Cup


  zpět na přehled akcí