13. 02. 2020

Basketbal

Ve čtvrtek 13. února se na palubovce v pelhřimovské hale sešlo 5 dívčích basketbalových družstev. Žákyně základních škol a gymnázií se utkaly nejen o medaile, ale také o postup do krajského kola. Hrálo se systémem „každý s každým“ a 2x10 minut.

Ve třech zápasech ze čtyř odehraných měla naše děvčata nespornou převahu. Svým soupeřkám dovolila vždy pouze po jednom koši (2 body). Ze zápasu s humpoleckou „Hálkovkou“ odešla za stavu 54:2. Pacovské základní škole dala 42 bodů a gymnazistkám z Pacova 32 bodů.

Čtvrtý zápas se ZŠ Krásovy Domky by se nechal nazvat finálovým. Obě družstva do této doby neutrpěla porážku. „Jednička“ si stejně jako naše děvčata se soupeřkami hladce poradila.

První půli utkání kralovaly naše basketbalistky. Byly doslova k nezastavení. Svým soupeřkám toho moc nedovolily. Byly odhodlané vyhrát. Ve druhé půlce děvčata polevila v tlaku na soupeřky. Ty toho náležitě využily a zmenšily bodový rozdíl z první části zápasu. Přestože soupeřky bojovaly, využily oslabení tlaku z naší strany a vytěžily z něj cenné body, naše děvčata si udržela suverénní vedení. Nejzajímavější zápas turnaje skončil 38:25 ve prospěch děvčat z naší školy. Tímto vítězstvím si zajistila postup do krajského kola.