03. 03. 2020

Přehazovaná

Před jarními prázdninami v úterý 3. 3. 2020 se v pelhřimovské městské sportovní hale konal vůbec první turnaj v přehazované. Přehazovaná je průpravná volejbalová hra. Děti se zdokonalují v chytání a házení. Učí se kroky na smeč, základní volejbalová pravidla, taktiku a spolupráci na kurtu.

Tento premiérový turnaj byl pro smíšená družstva (vždy alespoň 2 děvčata na hřišti) čtvrtých a pátých tříd. Měl velice hojnou účast – 11 družstev po 7 – 10 hráčích včetně náhradníků. Družstva byla losem rozdělena do dvou skupin, kde hrál „každý s každým“. Ze skupiny postupovala dál dvě nejlepší družstva. Ve finálové skupině hrál opět „každý s každým“ s tím, že se započítával vzájemný zápas ze základní skupiny. Vítěz okresního turnaje postoupil do dalšího kola.

Našemu výběru z pátých tříd (čtvrťáci v době příprav na turnaj chodili plavat) kapitán vylosoval pětičlennou skupinu. Našimi soupeři se tedy staly ZŠ Černovice, Žirovnice, Nový Rychnov a Hradská Humpolec. Ačkoliv naše skupina byla o jeden tým menší, dohrála se mnohem později než ta šestičlenná. Většina zápasů byla třísetová a bojovalo se o každý bod. Ještě před posledním zápasem bylo rozhodnuto pouze o prvním postupujícím (Černovice měly jako jediné pouze jednu prohru – s námi) a posledním v tabulce (Nový Rychnov měl 3 prohry). Umístění v tabulce a případný postup do finálových zápasů mělo rozhodnout až naše poslední utkání.

Před začátkem tohoto utkání jsme měli celkem jasnou představu. Vyhrajeme a postoupíme. Soupeři neměli být tvrdým oříškem a k postupu nám scházela právě tahle výhra. Měli jsme 2 výhry a 1 prohru a ostatní potenciálně postupující měli po 2 výhrách a 2 prohrách. Ovšem naše představa se nakonec nestala realitou. Soupeři se ukázali silnějšími, než jsme čekali. Udělali jsme několik chyb, zkazili několik podání a ze souboje vyšli jako poražení.

Po spočítání skóre a porovnání vzájemných zápasů jsme ze skupiny nepostoupili. Zůstali jsme na třetím místě v základní skupině. Což je také pěkný a hlavně zasloužený výsledek.

Přehazovaná
Přehazovaná


  zpět na přehled akcí