Důležité informace

Třídní schůzky
18. 11. 2021

Třídní schůzky  

TŘÍDNÍ SCHŮZKY 18. 11. 2021

Třídní schůzky
18. 11. 2021

Třídní schůzky  

TŘÍDNÍ SCHŮZKY 18. 11. 2021

  03. 03. 2020

Přehazovaná

Před jarními prázdninami v úterý 3. 3. 2020 se v pelhřimovské městské sportovní hale konal vůbec první turnaj v přehazované. Přehazovaná je průpravná volejbalová hra. Děti se zdokonalují v chytání a házení. Učí se kroky na smeč, základní volejbalová pravidla, taktiku a spolupráci na kurtu.

Tento premiérový turnaj byl pro smíšená družstva (vždy alespoň 2 děvčata na hřišti) čtvrtých a pátých tříd. Měl velice hojnou účast – 11 družstev po 7 – 10 hráčích včetně náhradníků. Družstva byla losem rozdělena do dvou skupin, kde hrál „každý s každým“. Ze skupiny postupovala dál dvě nejlepší družstva. Ve finálové skupině hrál opět „každý s každým“ s tím, že se započítával vzájemný zápas ze základní skupiny. Vítěz okresního turnaje postoupil do dalšího kola.

Našemu výběru z pátých tříd (čtvrťáci v době příprav na turnaj chodili plavat) kapitán vylosoval pětičlennou skupinu. Našimi soupeři se tedy staly ZŠ Černovice, Žirovnice, Nový Rychnov a Hradská Humpolec. Ačkoliv naše skupina byla o jeden tým menší, dohrála se mnohem později než ta šestičlenná. Většina zápasů byla třísetová a bojovalo se o každý bod. Ještě před posledním zápasem bylo rozhodnuto pouze o prvním postupujícím (Černovice měly jako jediné pouze jednu prohru – s námi) a posledním v tabulce (Nový Rychnov měl 3 prohry). Umístění v tabulce a případný postup do finálových zápasů mělo rozhodnout až naše poslední utkání.

Před začátkem tohoto utkání jsme měli celkem jasnou představu. Vyhrajeme a postoupíme. Soupeři neměli být tvrdým oříškem a k postupu nám scházela právě tahle výhra. Měli jsme 2 výhry a 1 prohru a ostatní potenciálně postupující měli po 2 výhrách a 2 prohrách. Ovšem naše představa se nakonec nestala realitou. Soupeři se ukázali silnějšími, než jsme čekali. Udělali jsme několik chyb, zkazili několik podání a ze souboje vyšli jako poražení.

Po spočítání skóre a porovnání vzájemných zápasů jsme ze skupiny nepostoupili. Zůstali jsme na třetím místě v základní skupině. Což je také pěkný a hlavně zasloužený výsledek.

Přehazovaná
Přehazovaná


  zpět na přehled akcí