05. 03. 2020

Vybíjená

Ve čtvrtek 5. 3. se na palubovce městské haly v Pelhřimově utkalo devět dívčích družstev ze šestých a sedmých tříd o postup do krajského kola ve vybíjené. Jako obvykle se hrálo ve dvou skupinách systémem „každý s každým“. Vítězné a druhé družstvo ze základní skupiny postoupily do skupiny finálové, kde je čekaly ještě 2 zápasy. Výsledkem třetího utkání byl výsledek vzájemného zápasu ze základní skupiny.

Po rozlosování proti nám nastoupila ZŠ Počátky, ZŠ Košetice, ZŠ Hradská z Humpolce a pelhřimovská ZŠ Osvobození. Nejsnáze si naše děvčata poradila s družstvy z Košetic a ze ZŠ Osvobození. Oba tyto zápasy vyhrála 16:9. Rovnocennými soupeřkami jim byly humpolecké hráčky. Ale i přes jejich houževnatý odpor nad nimi naše děvčata zvítězila 14:12. Nejtěžším soupeřem a zároveň jediným, kterému naše družstvo nestačilo, byly Počátky. Jejich dívky byly rychlé, přesné, trestaly naše chyby a zaslouženě vyhrály 18:11. Tím vyhrály skupinu a postoupily do finále z prvního místa a s jednou výhrou na kontě. Naše děvčata postoupila také, ovšem s jednou prohrou.

Z druhé základní skupiny postoupily Kamenice nad Lipou, stejně jako my s jednou prohrou a ZŠ Pražská s výhrou.

V dalších bojích o postup do krajského kola si náš tým poradil s Kamenicí. Porazil jí o pět bodů (17:12). S Počátkami prohrál již v základním kole. S „Pražskou“, která byla stejně nekompromisní jako Počátky, neudržel krok a prohrál 11:17. Celkovými vítězkami a tedy postupujícími, se staly hráčky z Počátek. Stříbrnou medaili si odnesla děvčata z Pražské a my jsme získaly bronz.

Vybíjená


  zpět na přehled akcí