05. 10. 2021

Přespolní běh

Přelom září a října patří již tradičně přespolnímu běhu v pelhřimovských Sadech. Letošní ročník proběhl v úterý 5. 10. za krásného počasí a účasti 12 škol včetně té naší. Závodilo se v pěti kategoriích (mladší a starší dívky, mladší a starší chlapci, středoškoláci). Cílem závodu družstev nebyl co nejlepší čas, ale získání co nejmenšího součtu umístění. Sčítalo se umístění 4 nejlepších běžců družstva z šesti možných. Družstvo s nejnižším součtem v každé kategorii získalo možnost závodit v krajském kole.

My jsme měli zastoupení ve čtyřech kategoriích. Za mladší dívky běžely Martina Hrdinová, Martina Hurníková, Alea Lin Mocek, Lucie Plášilová, Rozálie Nápravníková, Karolína Slabá. Za starší dívky závodily Ivanka Zaňáková, Kristýna Šmídová, Tereza Šimonová, Johana Rizáková, Michaela Homolková, Agáta Cáhová. V mladších chlapcích nás reprezentovali Dan Vopálenský, Jaroslav Dvořák, Lukáš Novák, Vojtěch Veselý, David Šimon. Ve starších chlapcích startovalo družstvo ve složení: Martin Straka, Jiří Bartoška, Pham Khac Tiep, Ondřej Kos, Pavlo Yoikaliuk a Petr Janoušek.

Nejúspěšnějším družstvem naší školy byli starší chlapci, kteří získali stříbrnou medaili a kromě toho Martin Straka doběhl jako druhý. Dalším velkým úspěchem byl výkon Martiny Hrdinové. Ve své kategorii doběhla první. V celkovém pořadí škol jsme kromě již zmíněného druhého místa obsadili osmé místo v mladší chlapecké kategorii (tento závod ovládl Pacov), šesté místo v mladší dívčí kategorii (zde kralovala humpolecká Hradská) a páté místo v kategorii starších dívek (o jeden bod jim unikla bramborová medaile).

Děkujeme všem účastníkům za reprezentaci školy a za jejich odhodlání závod i přes občasná škobrtnutí či pády doběhnout.

Přespolní běh