18. 03. 2022

Basketbal (okresní kolo)

Letošní basketbalový turnaj žákyň uskutečněný 18. 3. 2022 byl oproti minulým letům jiný. Pod koši společně bojovala o postup do krajského kola děvčata dvou věkových kategorií, tedy hráčky od šesté po devátou třídu.

Turnaje se zúčastnilo 5 družstev. Z Pacova dorazila základní škola a gymnázium. Humpolec měl zastoupení v žačkách ze ZŠ Hálkova. Z pelhřimovských škol přišla kromě nás ještě ZŠ Pražská. Vzhledem k menšímu počtu družstev se hrálo systémem „každý s každým“ po dobu 1x12 minut. Každé družstvo tedy čekaly 4 zápasy.

Naše děvčata do prvního zápasu doslova vlétla. Pacovským gymnazistkám naházela 21 košů a svůj koš si před nimi neubránila pouze jednou (42:2). V zápase se ZŠ Hálkova proměnila jedna ze soupeřek trestný hod. Ostatní koše naházely naše hráčky (30:1). Třetími soupeřkami byly hráčky z pacovské ZŠ. Těm naše děvčata nedovolila ani jeden koš a družstva odešly z palubovky s výsledkem 44:0. Posledními a zároveň nejtěžšími protihráčkami byly žákyně ZŠ Pražská. Ale i s nimi si naše děvčata poradila a stavem 32:6 se rozloučila s turnajem.

Tímto výkonem si naše děvčata otevřela cestu do krajského kola basketbalu žákyň.

Basketbal