02. 06. 2022

Krajské kolo basketbalu žákyň 6. – 9. tříd

Po vítězství v okresním kole se naše basketbalové družstvo vypravilo do Jihlavy, kde se utkalo s družstvy ze Žďáru nad Sázavou, Moravských Budějovic a Jihlavy.  Soutěž se hrála systémem „každý s každým“ a na dva 8minutové poločasy (čistý čas).

Prvními soupeřkami našich děvčat byly hráčky ze Žďáru. Na začátku utkání to vypadalo velice nadějně. Relativně rychle dala naše děvčata 3 koše a byla ve vedení. Ovšem pak se žďárské basketbalistky rozběhaly a rozjely se jako parní válec. Našim děvčatům neodpustily sebemenší zaváhání, byly rychlé a sehrané a to se projevilo již v druhé polovině prvního poločasu. Ve druhém poločase Žďár na naše děvčata nastoupil se stejnou urputností, a ačkoliv naše hráčky hrály, jak nejlépe dovedly, nedokázaly zvrátit náskok Žďáru a prohrály 11:36.

Ve druhém zápase je čekaly Moravské Budějovice. Ačkoliv byly budějovické hráčky ohledně basketbalových dovedností za našimi děvčaty, rozhodně nebyly jednoduchým soupeřem. Jejich hráčky byly rychlé a houževnaté a i přes to že prohrávaly, bojovaly až do konce. I přes nekončící odpor protihráček tento zápas naše dámy vyhrály 27:16.

Třetí a zároveň poslední zápas sehrály naše hráčky s Jihlavou. Jihlava oba předchozí zápasy prohrála, tudíž bylo téměř naší povinností vyhrát. Této povinnosti se děvčata zhostila zodpovědně a nedala Jihlavě příliš možností vyniknout. Jejich snažení vyústilo ve výhru 34:10.

S jednou prohrou a dvěma výhrami si naše hráčky odvážely domů stříbrné medaile a diplom za krásné 2. místo. Děkujeme za výbornou reprezentaci naší školy.