20. 09. 2022

Listování - podpora čtenářské gramotnosti i prevence rizikového chování

          V úterý 20. 9. 2022 navštívili naši školu ZŠ Komenského 1465 díky Hodině H herci Alan Novotný a Jiří Ressler, aby dětem představili projekt scénického čtení Listování, který seznamuje posluchače s knihami zábavnou formou. Podpora čtenářství spočívá v atraktivním spojení literatury a divadelního představení – kniha v ruce, kostýmy, rekvizity, vizuální a hudební prvky. Důležitou součástí vystoupení je interakce s diváky, kterých se v tělocvičně postupně sešlo asi 250. 
          Děti 1. stupně zhlédly představení knížky Manolito Brejloun od španělské spisovatelky Elviry Lindo, starší žáci 2. stupně sledovali výstup spjatý s Nejlepší knihou o fake news autorů Gregor, Vejvodová. Mladší děti odcházely nadšené, pořad se přesně trefil do jejich světa zájmů. Ovšem zpracování tematiky fake news bylo pro děti 2. stupně náročné, ne zcela pochopitelné, nedařilo se udržet jejich pozornost. 
          Nicméně Listování považujeme za smysluplný projekt, díky kterému se knížky dostanou k potenciálním čtenářům netradiční formou blíž. Děkujeme Hodině H i pánům hercům a budeme se těšit na další program.
        
                                                                                                                  Za kolektiv ZŠ
                                                                                                                Jana Koukolová
 
 
 
 
Fotogalerie: https://drive.google.com/drive/folders/16b4rVHthTBPbcGAzBcIFWL7e9UXqP4H3?usp=sharing
 
 
 
 
 


  zpět na přehled akcí