19. 12. 2022

Zlatý slavíček 2022

V pondělí 19. 12. 2022 se na naší ZŠ Komenského uskutečnila pěvecká soutěž pod názvem „Zlatý slavíček“, z níž si jednotliví vítězové odnesli památeční trofej v podobě tohoto pěvce.

Celkem se soutěže zúčastnilo 22 žáků a žákyň, kteří byli rozděleni do 2 věkových kategorií (2.+3. ročník a 4.+5. ročník). Výběr soutěžní skladby byl prvním větším „oříškem“, s nímž se naši talentovaní zpěváci museli popasovat. Zásadní míra odvahy a umu se pak v těchto křehkých dětských bytostech odrazila ve vlastní prezentaci písně před bezmála 30 členným publikem. I přes veškeré napětí vyjádřené třesoucími se hlásky jsme se dočkali překrásných a mnohdy i dojemných výkonů. Vybrat ze všech účastníků jen ty nejlepší, nebylo pro porotu vůbec jednoduché. Po chvilce jejího rozhodování jsme se, plni netrpělivého očekávání, dočkali definitivního verdiktu, který ustanovil vítěze v obou soutěžních kategoriích. V I. kategorii tak obsadila 1. místo Julie Hajná (2.A), 2. místo si zasloužil Albert Bradáč (3.B) a 3. místo získal Petr Žižák (2.A). Ve II. kategorii patřilo 1. místo Milanovi Soukupovi (5.A), 2. místo obsadila Klárka Pechová a 3. místo zaujala Štěpánka Pechová (5.A).
V závěru bych chtěla poděkovat porotě, a především pogratulovat nejen vítězům ale i všem zúčastněným zpěvákům a zpěvačkám, kteří nás svými výkony potěšili v jinak hektickém předvánočním čase.

Mgr. Bc. Šárka Vondráčková