07. 04. 2022

Okresní kolo volejbalu dívek a chlapců

Ve čtvrtek 7. 4. 2022 se v pelhřimovské sportovní hale sešlo šest volejbalových družstev děvčat a čtyři družstva chlapců 6. – 9. tříd. Děvčata hrála ve dvou skupinách systémem „každý s každým“ na dva hrané sety do 25 bodů. Z obou základních skupin pak postupovala dvě družstva do finálové skupiny.  V chlapecké části turnaje se hrálo „každý s každým“, taktéž na dva hrané sety do 25 bodů.

Před začátkem turnaje dívek proběhlo rozlosování do skupin. Los naší kapitánky nám určil skupinu B a za soupeře pelhřimovskou ZŠ Na Pražské a Pacov. První zápas ve skupině jsme hráli s Pacovem a poměrně hladce jsme jej porazili 2:0. Druhý soupeř byl tvrdým oříškem. „Trojka“ měla silnou a sehranou sestavu. Ovšem naše děvčata jim i přes to byla rovnocennými soupeřkami. Po parádním volejbale a soupeření o každý bod souboj těchto týmů skončil nejen nerozhodně na sety (1:1), ale i na body (25:23 a 23:25). Jednou výhrou a jednou remízou si postup ze skupiny zajistila naše děvčata společně s Pražskou. O tom, ze kterého místa rozhodoval až počet „ztracených“ bodů.

Již zmíněná družstva finálové skupiny doplnily obě humpolecké školy ze skupiny A (gymnázium a ZŠ Hálkova) a začal souboj o postup do krajského kola. Opět se hrálo „každý s každým“, ale započítával se výsledek vzájemných zápasů ze základních skupin. Všechna družstva tedy nastupovala do dalších zápasů s jednou remízou.

Úvodní zápas finálové skupiny jsme sehráli s humpoleckým gymnáziem. První set byl jednoznačný. Naše děvčata gymnasistkám nedala mnoho času na rozkoukání a za stavu 25:13 šla na druhou stranu hřiště. O co rychleji skončil první set o to „utahanější“ byl ten druhý. Obě družstva se přetahovala o každý bod. Naše děvčata poněkud polevila a soupeřky toho plně využily. Nakonec se našim děvčatům podařilo dotáhnout i tento set do vítězného konce (26:24). Druhý zápas finálové skupiny byl jako přes kopírák. V prvním setu naše dámy „Hálkovku“ smetly 25:11 a ve druhém setu opět polevily a vyhrály znovu pouze o 2 body 25:23.

„Trojka“ také vyhrála oba finálové zápasy. Bohužel pro nás s lepším skóre. Dovolila soupeřkám uhrát méně bodů než my a v konečném součtu nad námi zvítězila o 5 míčů, čímž si vybojovala postup do krajského kola. My jsme v dívčí části turnaje získali 2. místo.

V chlapecké části turnaje se nám nevedlo zdaleka tak dobře jako v dívčí. To ale neznamená, že naši žáci šli do zápasů se sklopenými hlavami. Naopak. Snažili se jít do každého míče a soupeři se s nimi rozhodně nenudili. Nejlépe sehráli zápas s humpoleckou „Hálkovkou“ (1:1). Z prvního setu vyšli vítězně (25:21). Ve druhém setu soupeři zabrali, vytěžili z několika našich chyb a dorovnali (19:25).

S Pražskou a Pacovem jsme hráli shodně 0:2. V obou zápasech měli soupeři převahu, ale to nic neubralo na bojovnosti našich hráčů. S Pražkou jsme uhráli v prvním setu 16 bodů, ve druhém 15. S Pacovem byl souboj ještě tužší.  První set jsme prohráli 6:25, ale do druhého setu se kluci oklepali a dokázali uhrát 16 bodů.

Z chlapeckých družstev se do krajského turnaje dostal Pacov s jednou remízou a dvěma výhrami. Naši chlapci se umístili na čtvrtém místě.