Třídní učitelka: Mgr. Martina Baštová

Trénink BK Sojky

Ukázka tréninku, Basketbalový klub Sojky Pelhřimov.

Sovy a dravci

Pan Hořák dětem představil nejvýznamnější zástupce sov a dravců. Dětem poutavě vyprávěl o jejich životě, hnízdění, vyvádění mláďat a péči v zajetí.

Zlatovláska

Děti ze 4.A si pro naše prvňáčky připravily dramatizaci pohádky Zlatovláska.

Den Země

Dne 21.4. jsme se zúčastnili Dne Země v Děkanské zahradě, kterou pořádalo SEV Mravenec.

Velikonoce

Dne 13.4.2022 proběhly v prostorách ŠD velikonoční dílny.
Děti si připomněly tradice spojené s tímto svátkem.

Den otevřených dveŕí

velikonoční dílny:
zdobení perníkových vajíček, vèneček, motýlek a lampion

Pasování na čtenáře

Z prvňáčků již máme skutečné čtenáře. V Městské knihovně nás přivítaly pohádkové bytosti. Děti pomohly kouzelníkovi zrušit kletbu, byly pasovány a nakonec si půjčily knihy.

Program o zvířatech od p. Hořáka

Dne 23.2. jsme byli na přírodovědném programu o zvířatech. Pan Hořák dětem  představil vakoveverku, užovku červenou, chameleony, morčata, ježka nebo strašilky. Poutavě vyprávěl také o dalších zvířatech z různých částí světa. Dětem nakonec doporučil, která zvírata je vhodná chovat za domácí mazlíčky.

Vánoční besídka

Den před vánočními prázdninami jsme si připomněli vánoční tradice a zvyky. Ozdobili jsme stromek, připravili společný stůl, zazpívali koledy, ochutnali cukroví a navzájem se potěšili dárky. Jako sladkou tečku si děti vyrobily a snědly zmrzlinový pohár.

Adventní čas

Pozorujeme změny v přírodě, povídáme si o tradicích a užíváme si pohybu na bílém sněhu.

Dravci, pan Hořák

V pátek 10.9.2021 jsme prožili příjemné dopoledne s panem Hořákem, který nám poutavě vyprávěl o životě dravců.