ASISTENT/ASISTENTKA PEDAGOGA
06. 12. 2022

ASISTENT/ASISTENTKA PEDAGOGA

ZŠ Pelhřimov, Komenského 1465 přijme od 1. 1. 2023 asistenta/asistentku pedagoga na 0,5 úvazku k žákovi do 1. třídy. Více informací na tel. 724 081 218.

Включення українських дітей до початкових шкіл м. Пельгржимова
25. 03. 2022

Kdo jsme?

Jsme skupina volených žáků.  Jsme voleni svobodně a tajně v rámci své třídy. Je nás 24 a scházíme se jednou měsíčně nebo dle potřeby. Naše setkání a jednání koordinuje paní vychovatelka ze školního klubu Natálie Nápravníková.

Témata, kterým se věnujeme:

Školní rok 2022/23

Dne 20. 9. Jsme náš školní parlament zahájili trochu netradičně a to tak, že se vybraní žáci žákovských parlamentů veškerých škol z Pelhřimova mohly vydat na Fórum mládeže, kde se diskutovalo o důležitých tématech, které se jednoho dne, či už teď, budou týkat nás samotných (předsednictví České republiky v Evropské unii, participativní rozpočet, covid a jeho psychický dopad na studenty, komunikace s městem). Poté, co nás uvítala paní Jaroslava Čekalová, následovalo představení hostů, mezi něž patřil například Josef Koch (místostarosta Pelhřimova). Fórum se konalo na nově zrekonstruované  Malé scéně v kulturním domě Máj. Následovaly workshopy týkajících se témat životů mladých jedinců v tomto městě. Rozdělili jsme se do čtyř skupin a každá z nich zpracovala a odprezentovala jedno ze zajímavých témat. Nakonec už zbývalo jen rozloučení a poděkovaní hostům za jejich účast.

Podle mě byla akce velice pěkně uspořádaná a nikdo si určitě neztěžoval na svačinku v podobě koláčků a plněných baget. Kromě vzácných informací jsme odnesli i zápisník s potiskem Malé scény.

Za školní parlament Ema Šmídová 8.A

Školní rok 2020/21

Sbírka pro Fond Sidus a Život dětem

V květnu se nám podařilo uspořádat dobrovolnou sbírku hned pro dvě nadace – Život dětem a Fond Sidus. Posláním těchto obecně prospěšných společností je pomoc nemocným, handicapovaným a opuštěným dětem v rámci celé České republiky, které se ocitnou v obtížné životní situaci a potřebují odbornou pomoc a podporu svého okolí.

Prodávali jsme magnetické záložky, reflexní přívěsky ve tvaru delfína a magnetky.

Celá akce se konala na 1. Stupni o přestávkách. Předměty jsme vyprodali již o třetí přestávce a celkem se vybralo skvělých 8 663,-.

Za žákovský parlament srdečně DĚKUJEME!

Karolína Hostičková (4.A), Šimon Lískovec (4.A), Tereza Urbánková (4.B) a Jakub David (4.B)

Žákovský parlament 2020/2021

4.A – Hostičková Karolína, Lískovec Šimon