Kdo jsme?

Jsme skupina volených žáků.  Jsme voleni svobodně a tajně v rámci své třídy. Je nás 24 a scházíme se jednou měsíčně nebo dle potřeby. Naše setkání a jednání koordinuje paní vychovatelka ze školního klubu Natálie Nápravníková.

Témata, kterým se věnujeme:

Školní rok 2023/24

Výherci outfitů

Žákovský parlament vymyslel před Vánocemi akci, kdy se všichni oblékli do Vánočních outfitů, a ještě více se tak zpestřil předvánoční čas. Později jsme vybrané zástupce tříd nafotili a odhlasoval se nejlepší outfit, vždy za danou kategorii (1.-3. tř., 4.-6.tř. a 7.-9. tř.)
Na fotkách můžete vidět výherce, kterým jsme za parlament předali diplom a malou sladkost.
Lucie Řezníčková a Pavla Kalkusová

Školní rok 2022/23

Dne 20. 9. Jsme náš školní parlament zahájili trochu netradičně a to tak, že se vybraní žáci žákovských parlamentů veškerých škol z Pelhřimova mohly vydat na Fórum mládeže, kde se diskutovalo o důležitých tématech, které se jednoho dne, či už teď, budou týkat nás samotných (předsednictví České republiky v Evropské unii, participativní rozpočet, covid a jeho psychický dopad na studenty, komunikace s městem). Poté, co nás uvítala paní Jaroslava Čekalová, následovalo představení hostů, mezi něž patřil například Josef Koch (místostarosta Pelhřimova). Fórum se konalo na nově zrekonstruované  Malé scéně v kulturním domě Máj. Následovaly workshopy týkajících se témat životů mladých jedinců v tomto městě. Rozdělili jsme se do čtyř skupin a každá z nich zpracovala a odprezentovala jedno ze zajímavých témat. Nakonec už zbývalo jen rozloučení a poděkovaní hostům za jejich účast.

Podle mě byla akce velice pěkně uspořádaná a nikdo si určitě neztěžoval na svačinku v podobě koláčků a plněných baget. Kromě vzácných informací jsme odnesli i zápisník s potiskem Malé scény.

Za školní parlament Ema Šmídová 8.A

Školní rok 2020/21

Sbírka pro Fond Sidus a Život dětem

V květnu se nám podařilo uspořádat dobrovolnou sbírku hned pro dvě nadace – Život dětem a Fond Sidus. Posláním těchto obecně prospěšných společností je pomoc nemocným, handicapovaným a opuštěným dětem v rámci celé České republiky, které se ocitnou v obtížné životní situaci a potřebují odbornou pomoc a podporu svého okolí.

Prodávali jsme magnetické záložky, reflexní přívěsky ve tvaru delfína a magnetky.

Celá akce se konala na 1. Stupni o přestávkách. Předměty jsme vyprodali již o třetí přestávce a celkem se vybralo skvělých 8 663,-.

Za žákovský parlament srdečně DĚKUJEME!

Karolína Hostičková (4.A), Šimon Lískovec (4.A), Tereza Urbánková (4.B) a Jakub David (4.B)

Žákovský parlament 2020/2021

4.A – Hostičková Karolína, Lískovec Šimon