9. B

Třídní učitelka: Mgr. Radka Mirská

Mozaika škol

V úterý 7. listopadu jsme během dopoledního vyučování navštívili tradiční pelhřimovskou akci Mozaika škol, kde jsme mohli načerpat inspiraci při rozhodování, co dál po ukončení základní školy. Mozaika byla plná propagačních materiálů, informačních panelů, videoprojekcí, ukázek studentských prací a také studentů a učitelů, kteří nám své školy ochotně představovali a ukázali možnosti, jakým směrem se dát.

Noční „výsadek“

V pátek 3.11. se několik odvážlivců z naší třídy sešlo za tmy a deště na autobusovém nádraží, aby nasedli do autobusu, nechali se odvézt do Bácovic a po vysazení se vrátili s učitelským dozorem zpět do Pelhřimova. Díky baterkám a instrukcím v dopise, který dostali na začátku cesty, zvládli i s plněním úkolů dvanáctikilometrovou trasu přes Čakovice a Starý Pelhřimov asi za tři hodiny. Ve škole už čekalo suché oblečení, v kuchyňce možnost uvařit si teplou polívku nebo čaj a ve školním klubu večerní zábava. A v mediálce se dá nejen zpívat, ale i přespat. No a kdo se vyspal málo, dohnal to doma o víkendu ve vlastní posteli.

Výměnný pobyt v Německu

Ve dnech 11. – 19.9. 2023 jsme se my, žáci devátých ročníků ZŠ Komenského 1465, zúčastnili tradičního již 21. výměnného pobytu se žáky z Kirchhellenské Sekundareschule v Německu.

Po náročném dni stráveném v autobuse jsme dorazili do Kirchhellenu, kde už nás vřele přivítali naši němečtí přátelé.

Další den už se náš program parádně rozjel. Seznámili jsme s prostředím jejich školy, přivítal nás starosta na místní radnici a ten samý den jsme šli na rozhlednu Tetraeder, kde bylo krásně vidět celé město jako na dlani. Další dny pobytu stráveného v Německu jsme měli možnost naštívit např. lanové centrum „Kletterwald“, v sousedním městě Oberhausen „Gasometer“, ve kterém se nachází výstava fotografií o životním prostředí společně s 3D projektorovanou fascinující zeměkoulí. Ovšem to nejlepší nás čekalo v pátek a v sobotu, zábavní Movie park s adrenalinovými atrakcemi a výlet do Amsterdamu a k severnímu moři do města Zanzvoort, kde se mimo jiné konají každý rok závody formule 1. Neděli jsme strávili se svými německými rodinami.

Pobyt v Německu nám dal nové zkušenosti, za které jsme vděčni, a měli jsme jedinečnou příležitost také se zdokonalovat se v cizích jazycích. Dal nám taktéž skvělé zážitky, na které jen tak nezapomeneme, a budeme se opět těšit, že se s našimi německými přáteli zase setkáme v květnu zde v Pelhřimově. Chtěli bychom poděkovat našim hostitelským rodinám a všem učitelům, kteří tento pobyt zorganizovali a nám tak pomohli objevovat nové kraje.