Konzultační hodiny:

Středa, čtvrtek
Individuálně po předchozí domluvě.

Kontakt:

Mgr. Zuzana Trpáková

e-mail: zuzana.trpakova@zskompe.cz nebo  přes Edookit

Náplň práce:

Školní psycholog vykonává činnosti konzultační, poradenské, diagnostické, metodické a informační, pracuje se žáky, pedagogy i rodiči. Dokumentaci o svých činnostech vede v souladu s předpisy o ochraně osobních údajů a etickým kodexem školního psychologa. Školní psycholog spolupracuje se specializovanými školskými a dalšími poradenskými zařízeními, zejm. pedagogicko-psychologickými poradnami, dále se zařízeními a institucemi zdravotnickými a sociálními, s orgány státními i nestátními, s organizacemi péče o děti a mládež apod.

Diagnostika,  depistáž

1. Spolupráce při zápisu do 1. ročníku základní školy.
  2. Depistáž  specifických poruch učení v základních školách.
  3. Orientační diagnostika při výukových a výchovných problémech žáků.
  4. Depistáž a orientační diagnostika nadaných dětí.
  5. Zjišťování sociálního klimatu ve třídě.
  6. Screening, ankety, dotazníky ve škole na zakázku vedení školy.

Konzultační, poradenské a intervenční práce

1. Péče o žáky se speciálními vzdělávacími potřebami, kterým jsou poskytována PO 1. stupně (kooperace a participace při vypracování zprávy pro poradenské zařízení,  individuálního programu, PLPP, vedení, vyhodnocení).
  2. Péče o žáky se speciálními vzdělávacími potřebami,  kterým jsou poskytována PO 2. – 5. stupně (kooperace a participace  při vypracování zprávy pro poradenské zařízení, individuálního programu, PLPP, vedení, vyhodnocení).
  3. Individuální případová práce se žáky  v osobních problémech (konzultace, vedení...).
  4. Krizová intervence a zpracování krize pro žáky, učitele a zákonné zástupce.
  5. Prevence školního neúspěchu žáků (náprava, vedení, apod.).
  6. Kariérové poradenství u žáků.
  7. Techniky a hygiena učení (pro žáky).
  8. Skupinová a komunitní práce s žáky.
  9. Koordinace preventivní práce ve třídě, programů pro třídy apod.
  10. Podpora spolupráce třídy a třídního učitele.
  11. Individuální konzultace pro učitele v oblasti výchovy a vzdělávání.
  12. Konzultace se zákonnými zástupci, pedagogy a žáky.
  13. Pomoc při řešení multikulturní problematiky ve školním prostředí.

Metodická práce a vzdělávací činnost

1. Participace na přípravě programu zápisu do 1. ročníku základní školy.
  2. Metodická pomoc třídním učitelům.
  3. Pracovní semináře pro učitele (konzultace a metodické vedení).
  4. Účast na pracovních poradách školy.
  5. Koordinace poradenských služeb poskytovaných ve škole (výchovný poradce, školní metodik prevence, třídní učitelé, ředitel).
  6. Koordinace poradenských služeb mimo školu a spolupráce se školskými poradenskými zařízeními, zdravotnickými a dalšími zařízeními.
  7. Metodické intervence z psychodidaktiky pro učitele, včetně podpory při tvorbě školního vzdělávacího programu.
  8. Besedy a osvěta (zákonným zástupcům, zaměstnancům, žákům).
  9. Dokumentace případů a její zajišťování v souladu s předpisy o ochraně osobních údajů;  administrativa.
  10. Prezentační a informační činnost.
  11. Participace na přípravě přijímacího řízení na střední školy.