Třídní učitelka: Mgr. Světlana Rejzková

Netradiční tělesná výchova

Na hodinu TV si pro nás připravil pan Moravec nové hry a soutěže, při kterých jsme se zapotili i nasmáli.

Výlet do Lipnice nad Sázavou

Krásné slunečné  počasí nás provázelo 18. května celým dnem. Na hradě v Lipnici nad Sázavou jsme se od průvodce dozvěděli spoustu zajímavostí, trochu se i báli "černého pána", zazpívali si v zámecké kapli a v celém hradě prošmejdili každý kout. Potom jsme se vydali k lipnickým reliéfům "ústa" a "ucho".

Děti dětem

Žáci 4. třídy nás pozvali na jejich divadelní představení pohádky Zlatovláska. Všechny herecké i pěvecké výkony byly úžasné. Děkujeme za krásný kulturní zážitek!

Přírodovědná vycházka

Jaro je tu a s ním i čas hnízdění ptáků. Na vycházku s dětmi vyrazili pan Marek ze Spolku pro ochranu přírody Pelhřimovska a náš úžasný školník pan Chalupa. Oba toho měli hodně co říct i ukázat. Děti poslouchaly hlasy ptáků, sledovaly hnízdící kosy, holuby, hrdličky a viděly a slyšely i spoustu dalších ptáčků. Nakonec si prohlédly přinesená hnízda a pozorovaly ježka.

Čarodějnické učení

Děti při čarodějnickém učení pomáhaly malé čarodějnici, spolupracovaly a ve skupinách společně řešily úkoly z matematiky i českého jazyka.

Velikonoční tvoření

Před Velikonocemi pro nás paní vychovatelky připravily velikonoční výstavu a pracovní dílny, kde si každý mohl vyrobit jarní dekoraci. Práce šla od ruky a radost z výrobků byla velká.

Bruslení

Učíme se bruslit. Pomáhají i rodiče, je to super.

Stromeček, dárečky.. A očekávání a těšení se na Štědrý den doma.

Mikulášská nadílka

Mikuláš se svým doprovodem na nás nezapomněl!

Návštěvy knihovny

Také jsme se v knihovně trochu báli s knihou Hororová čítanka. Při čtení knihy Lentilka pro dědu Edu jsme se zamysleli nad tím, jaké to může být, když někdo z rodiny onemocní a potřebuje naši pomoc.

Návštěvy knihovny

Stali jsme se čtenáři. Našeho pasování se zúčastnily pohádkové postavy a sám pan král každého žáčka pasoval velkým mečem.

Farma Rybníček

Máme za sebou půlku druhé třídy. Co jsme, kromě učení, stihli?
Třeba výlet na Farmu Rybníček, psalo se o nás i v novinách :)..