4. B

Třídní učitelka: Mgr. Gabriela Vlková

 

odkaz na učivo pro nemocné žáky:

https://docs.google.com/document/d/1_MtPbZy3TO1M1JsiC55zKDsSnTlqqhefDPix2zOMovg/edit?usp=sharing

Školní výlet do Prahy

Žáci 4. tříd vyrazili na školní výlet do Prahy. Kromě návštěvy Vyšehradu, procházky po Václavském a Staroměstském náměstí a Karlově mostu, se podívali také na Neviditelnou výstavu a do Muzea fantastických iluzí. Domů se všichni vrátili plni mnoho pěkných a zajímavých zážitků a zkušeností.
Foto - třída 4. B

Více fotek zde: ŠKOLNÍ VÝLET

Olympiáda atletická + závody v plavání

Více fotek zde: OLYMPIÁDA A PLAVÁNÍ

 

VV venku

Více fotek zde: VV VENKU

 

Vystoupení našich spolužáků

Naši spolužáci z kroužků kytara, ukulele, francouzština, flétnička společně s dětmi z první třídy si připravili vystoupení ke Dni matek. Jsme rádi, že i zbytek třídy mohl krásně připravené vystoupení shlédnout.

Foto z akce zde: VYSTOUPENÍ

Dopravní hřiště

Po půl roce jsme se opět vydali na dopravní hřiště. Připomněli jsme si zásady jízdy na kole a osvěžili si pravidla silničního provozu. Počasí nám vyšlo pěkně, a tak jsme mohli skládat zkoušku jak z praktické, tak z teoretické části. Ano, čekala nás "autoškola pro čtvrťáky". Po úspěšném zvládnutí jak jízdy na kole, tak napsání testu jsme získali průkaz cyklisty.

Foto zde: DOPRAVNÍ HŘIŠTĚ


 

Velikonoce ve 4. B

Paní vychovatelky si pro nás připravily tvořivé dílny, ve kterých jsme si mohli vyrobit krásné velikonoční dekorace. Děkujeme.

Odkaz na fotky zde: VELIKONOCE

 

Odpoledne s Andersenem

I na naší škole proběhla akce knihoven na podporu dětského čtenářství. Přes celé páteční odpoledne jsme pracovali s Knížkou Ferdy Mravence. Četli jsme společně i ve skupinkách, vyprávěli si o přečteném a předvídali pokračování příběhů. Také jsme zapojili vlastní zkušenost. Dozvěděli jsme se zajímavosti o životě mravenců. Užili jsme si mnoho zábavy při týmových hrách, dramatizaci i při závěrečném tvoření. K večeru jsme se plni zážitků vraceli domů. Třeba v příštím roce to už bude Noc s Andersenem.

Den učitelů

Den učitelů nám ve třídě zpestřili žáci z druhého stupně. Děkujeme panu učiteli i oběma paním učitelkám, kteří si pro nás připravili hodiny vlastivědy a matematiky.

4. B

V moři emocí

Umět pracovat s emocemi je důležitá dovednost.

Jaké emoce máme, jak jim porozumět, i to, že je důležité o nich mluvit, bylo tématem preventivního programu, který nás opět velmi bavil.

Více fotek zde: V MOŘI EMOCÍ

Do školy v masce

Před začátkem jarních prázdnin jsme se ve třídě sešli v kostýmech, abychom si společně užili masopustní období. Ačkoli by se zdálo, že jsme vypustili učení, opak byl pravdou. Procvičovali jsme popis pohádkové postavičky, dozvěděli jsme se, proč lidé drželi a stále drží masopust. Při hodině hudební výchovy jsme si zatancovali a zazpívali skoro tak jako na masopustu či karnevale.

Více fotek ve fotoalbu zde: MASOPUST

Na skok ve školce

Během zimního období je potřeba postarat se o zvířátka kolem nás. To, které ptáčky můžeme v zimě vidět na krmítku a co jim můžeme do krmítek přichystat, jsme si zopakovali společně s dětmi z mateřské školy. Vymysleli jsme krásné básničky, které jsme sepsali do knížek. Po společném sdílení jsme s dětmi ze školky vytvořili ptáčky, krmítka, vypracovali připravené listy. Na rozloučenou nám děti ze školky zazpívaly a zároveň nás naučily krásnou písničku. Těšíme na další spolupráci.

https://photos.app.goo.gl/d4J4PG523pgfaSWN7

Lovci mamutů + lidová úsloví

17.1. 2023 jsme byli navštívit městskou knihovnu. Nejprve jsme se rozdělili na dvě skupiny. Jedna skupina šla na mamuty a druhá za paní knihovnicí, která nám vyprávěla různá pořekadla, úsloví, jazykolamy. Na mamutech to bylo také moc hezké. Tam jsme se stali lovci mamutů, pak nám namalovali obličeje a šli jsme lovit. Viděli jsme stopy šavlozubého tygra a také prasete divokého, které jsme pak snědli. Byli jsme rádi, že jsme něco ulovili. Adélka Šuláková, 4.B

Dnes jsem se svou třídou navštívil Městskou knihovnu v Pelhřimově. Do knihovny si občas chodím půjčovat knížky, ale dnes byla návštěva jiná. Bylo zde povídání o mamutech. Líbilo se mi, jak jsme šli lovit divoké prase a následně jsme ho chytili. Návštěva se mi moc líbila. Slávek Flachs, 4.B

Dnes jsme se školou šli do knihovny, kde nás čekala výprava do pravěku. Předem jsme se rozdělili do skupin a hned nás čekalo povídání o mamutech. Zjistila jsem, že ulovit mamuta nebylo jednoduché. Pravěcí lidé si nejdříve museli vyrobit zbraně. Zbraně si vyráběli ze dřeva a z kamene. Na ulovení jednoho mamuta byla zapotřebí tlupa pravěkých lidí. Nebezpečím pro pravěké lidi byl šavlozubý tygr nebo jeskynní medvěd. Potom jsme si hráli na pravěké lidi. Měli jsme za úkol ulovit divoké prase. Pak jsme se vyměnili se druhou skupinou a povidali si o rčení. Terezka Pánková, 4.B

https://photos.app.goo.gl/YwUJby7snytRKNU36

Lovci mamutů
Lovci mamutů
Lovci mamutů
Lovci mamutů
Lovci mamutů
Lovci mamutů

Vánoce ve 4.B

Poslední týden před Vánoci jsme nasávali vánoční atmosféru, co to šlo. Čekalo nás vyrábění třídního betlému z vizovického těsta, dále návštěva vánočních vystoupení, která si připravily děti ze školních kroužků - hra na kytaru, na flétnu a na ukulele, školní sbor a dramatický kroužek. Na školním jarmarku jsme nakoupili krásné vánoční dekorace vyrobené spolužáky ze druhého stupně. V připravených dílničkách jsme si nazdobili perníčky a vyrobili vánoční přání. Poslední školní den nechyběla třídní vánoční besídka s cukrovím, tradicemi a drobnými dárečky. Všem přejeme nádherné Vánoce a pevné zdraví v novém roce.

https://photos.app.goo.gl/Q4UrjBSnQeV6yiaW7

TV na sněhu

Moc jsme těšili, až vyrazíme se spolužáky bobovat a užívat sněhu :).

https://photos.app.goo.gl/jRqPo21JKvJRYQqy7

Projektový den

8. prosince jsme společně se spolužáky ze 4.A a z obou 5. tříd prožili projektový den na téma Advent. Navštívili jsme čtyři různorodé dílny. Dozvěděli jsme se o tradicích spojených s dobou adventní. Vyrobili jsme papírová přání a ozdoby z papíru a samotvrdnoucí hmoty. Koledy jsme doprovodili společně na tyče - boomwhackers. Foto zde.

https://photos.app.goo.gl/xiYKHZmYEWCKK5Dk8

Spaní ve škole

Předvánoční čas jsme si zpříjemnili spaním ve škole. Čekal nás poměrně bohatý program. Vytvořili jsme si vánoční dekorace z přírodnin - svícny a andělíčky. Zahráli jsme si týmovou hru Kinball. Večeři nám připravili naši rodiče, a jelikož bylo všeho opravdu dost, byla to doslova hostina. Nechyběla ani stezka odvahy - cesta po škole za svitu světýlek. Ačkoliv jsme se trochu obávali, odvahy jsme měli dost a všichni stezku s přehledem zvládli. Před spaním jsme si pustili pohádku Princezna zakletá v čase a šlo se spát. Ráno se nám vstávat vůbec nechtělo, přesto jsme jak úklid, tak snídani rychle zvládli, a pak si užili zbytek víkendu s rodiči. Foto zde.

https://photos.app.goo.gl/AX78TdPLbTvPqLvS8

Mikuláš ve 4.B

Mikuláš s andělem a čerty nezapomněli navštívit ani naši třídu. Ačkoli jsme vypadali, že se tolik nebojíme, v některých skutečně byla malá dušička. Byla to však velmi milá návštěva. Mikuláš s andělem nás podělili něčím na zub, a také pomohli vybavit penály. Každý dostal také záložky se svými dobrými skutky a drobnými hříchy. Jsme rádi, že si čerti do pekla nikoho nevzali.

https://photos.app.goo.gl/DyuDQJBy6K2ooUNw7

Čeps cup

Adélka, Niki a Pája se zúčastnily spolu s dalšími děvčaty z vedlejších tříd florbalového turnaje, kde získaly krásné druhé místo.

Knihovna a vystoupení ZUŠ

1. prosince jsme vyrazili na celý den do terénu, měli jsme pestrý program, který jsme si řádně užili.

Dnes byl opravdu báječný den. Víte proč? Nemuseli jsme se učit. Paní učitelka nás vzala do knihovny a do divadla. V knihovně jsme se dozvěděli o Titaniku. Poté jsme se přemístili do divadla na vánoční vystoupení. Užili jsme si koledy, písničky a pěknou taneční podívanou. Byla to paráda. Maryam Eldenhawy, 4.B

Návštěva v knihovně se mi moc líbila. Dozvěděl jsem se zajímavé věci o Titaniku. Bavilo mě hrát si na pasažéra Titaniku. Byl jsem cestující II. třídy, který se nedostal na záchranný člun. Koncert ZUŠ v divadle byl moc hezký. Nejvíce se mi líbili bubeníci. Byl jsem rád, že jsme seděli na balkóně a také, že jsem mohl sedět vedle kamaráda Máry. Ondřej Leška, 4.B

https://photos.app.goo.gl/ExogEX5JrTJuxoBM8

Vrakbar

Koncem listopadu jsme se zúčastnili preventivního programu na téma: Kousek hrdinství. Začali jsme povídáním si o superhrdinech, dostali jsme se na hrdiny v našem okolí a teď už všichni víme, že hrdinou může být skutečně každý z nás. 

https://photos.app.goo.gl/t7k3aXLXJe2BErgE7

Halloween

Poslední říjnový den patří americkému svátku Halloween. I my jsme se těšili na večerní halloweenský průvod školou, a tak jsme se do kostýmů oblékli už od rána a užili si vyučování v kostýmech. Pár fotografií si můžete prohlédnout zde:

https://photos.app.goo.gl/6ciimCmwK8P3Z8Nz5

Pobytová akce - CK Beruška, Počátky

V úterý 20.9. jsme jeli se 4.A do areálu CK Beruška. Jak jsme přijeli, vybalili jsme si věci do chatek a šli jsme procházkou táborem. Hráli jsme kvízy a různé aktivity, měli jsme oběd. Odpoledne jsme hráli pohádkovou hru, kde byli prasátko Chrochtáček a vlk Vlčoun. Pak byla večeře a bufet. Večer jsme měli noční bojovku. Na Berušce se mi moc líbilo. Rudolf Mojžíš, 4.B

20.9. jsme jeli se 4.A autobusem do areálu Beruška. Když jsme dojeli, tak nás ubytovali a provedli nás táborem. Následovaly první aktivity. Pak jsme měli oběd a ten mi moc chutnal. Když jsme dojedli, byly hry na louce. Mě bavila pohádková hra. Honilo nás prasátko a vlk. Po večeři jsme měli noční bojovku a ta se mi líbila. Když hra skončila, tak začal boj o teplo. Další den jsme měli lanové centrum a pak jsme jeli domů. Na Berušce se mi moc líbilo. Amálie Lhotová, 4.B

https://photos.app.goo.gl/ihcUTc8Gw4RgF2yc8

Dopravní hřiště

V úterý 13.9. vyrazila třída 4.B na dopravní hřiště. Připomněli jsme si pravidla, která je důležité dodržovat, zopakovali jsme si dopravní značky a také se dozvěděli mnoho nového. Bylo skvělé, že jsme si mohli půjčit kola a koloběžky a jízdu podle dopravních předpisů a značek si vyzkoušet. Na dopravní hřiště se budeme zase těšit.

https://photos.app.goo.gl/4Ss9mmxNg88uc5cX6