9. A

Třídní učitelka: Mgr. Milena Havlová

Exkurze Temelín a Hluboká

Ve středu 10. května jsme se společně s 9. B  zúčastnili fyzikálně - přírodovědné exkurze. Navštívili jsme ZOO Ohrada u Hluboké nad Vltavou, podívali se do zdejšího zámeckého parku a prohlédli si návštěvnické centrum JE Temelín. Počasí nám přálo a akce se vydařila.

Benecko 2023

13 žáků 9. A se zúčastnilo lyžařského a snowboardového kurzu na Benecku v Krkonoších. Počasí nám přálo, a tak jsme si týden na horách všichni moc užili.

Třídní mikiny

Po složitém vybírání barvy, domlouvání motivu a objednávání definitivního návrhu jsme se konečně dočkali! Máme třídní mikiny! Jak se vám líbí?

 

Mikulášská nadílka

Vybraná skupina žáků 9. A se zúčastnila mikulášské nadílky pro 1. stupeň. Poznáte, kteří z nás se zhostili role Mikuláše, anděla a čertů?

 

Duševní zdraví

V úterý 1. 11. si žáci 9. A povídali s lektorkami jihlavského centra DOK (dříve Vrakbar) na téma dušení zdraví. Hlavním smyslem programu bylo osvojit si dovednosti vedoucí k psychické pohodě, k pozitivnímu myšlení a kladným vztahům k druhým.  

Foto a text: M. Havlová

Halloween

Také žáci 9. A se zapojili 31. 10. do školní akce Halloween pro spolužáky z 1. stupně. Jedna skupina vítala příchozí v šatnách, druhá část 9. A připravila ve své třídě strašidelný tunel. Na závěr si všichni zařádili na diskotéce.

Akce se líbila, užili si ji návštěvníci i organizátoři. 

 

Výměnný pobyt žáků - Kirchhellen

14 žáků naší třídy 9. A se zapojilo do výměnného pobytu se žáky německé Sekundarschule Kirchhellen.  12. – 20. 9. jsme navštívili Německo. Ubytováni jsme byli v rodinách našich kamarádů. Dopoledne jsme trávili většinou ve škole, odpoledne nás čekaly výlety. Vystoupili jsme na rozhlednu Tetraeder, zavítali do města Oberhausen a šplhali v lanovém centru u Halternu. To nejlepší nás čekalo v pátek a v sobotu - zábavní Movie park a výlet do Amsterdamu a k Severnímu moři. Neděli jsme strávili se svými náhradními rodinami. S německými kamarády se opět setkáme v květnu, kdy budeme mít zase společný program v Pelhřimově.  

 

Přednáška – finanční gramotnost

V pátek 14. 10. navštívil naši třídu Mgr. Ing. Petr Liška, aby si s námi popovídal o finanční gramotnosti a abychom si zahráli výukovou hru „Cesta životem“, kterou pan Liška sám vytvořil. Po úvodním rozhovoru na téma studium, zaměstnání, podnikání, finance atd. jsme se rozdělili do skupin a dali se do hraní. Bylo to zábavné i poučné zároveň.