18. 11. 2021

TŘÍDNÍ SCHŮZKY 18. 11. 2021

Třídní učitelka: Mgr. Jana Koukolová

Vánoční besídka

Ve středu 22. 12. jsme po ranním bruslení zasedli do lavic, ale ne kvůli učení... Čekala nás třídní besídka s rozsvíceným adventním věncem a spoustou dárečků a dobrot. Pouštěli jsme si písničky, povídali a radovali se z drobných dárků a nastávajících vánočních prázdnin. Bylo nám fajn J.

Bruslení

Poslední školní den v roce 2021 jsme se sešli před zimním stadionem a pak si hodinu užívali vánoční dárek - bruslení. Někteří se teprve opatrně učili pomalou jízdu s pomocníkem mantinelem, jiní se vesele projížděli, případně hráli na babu a pár kluků sportovalo s hokejkou v ruce. Spolužáci po nemoci nás se smíchem sledovali a popíjeli přitom horkou čokoládu. Akce se vydařila, všichni to přežili bez úrazu a mohli jsme vyrazit na třídní besídku.

Vrakbar

V úterý 9. listopadu za námi do školy přijely pracovnice jihlavského centra Vrakbar, tentokrát s tématem Když se vztahům nedaří. Prostřednictvím nejrůznějších her a situací jsme se snažili uvědomit si důležitost komunikace pro dobré fungování vztahů, ať už ve třídě, mezi kamarády nebo v rodině. Asi nejvíc se nám líbil poslední úkol, kdy jsme řešili nepříjemnou situaci z pohledu různých účastníků – oběti, agresora a svědků. Lektorky chválily, jak jsme se do aktivit zapojovali, škoda jen, že někteří z nás mluvili víc než měli, neuměli dát prostor ostatním a naslouchat jim…