5. B

Třídní učitelka: Mgr. Gabriela Bečková

ODKAZ: PROCVIČOVÁNÍ

Studená kuchyně v 5. B

Děti společně připravily chuťovky ze studené kuchyně.

Foto: Vu Hong Diem

5. B v Kutné Hoře

Společně se třídou 5. A jsme se vydali do města těžby stříbra. Navštívili jsme nejen doly, ale také mincovnu, chrám sv. Barbory a místní kostnici.

Více fotek zde: KUTNÁ HORA

Více fotek zde: DEN ZEMĚ

HV v 5. B

Více fotek zde: HUDEBNÍ VÝCHOVA

Noc s Andersenem na naší škole

Děti z 1. B, 3. A a 5. B se 22. března zúčastnily 24. ročníku Noci s Andersenem.

Více fotek zde: NOC S ANDERSENEM

Vánoce v 5. B

Během projektového dne 4. a 5. tříd jsme si připomněli vánoční příběh a tradice spojené s těmito svátky, vytvořili jsme třídní PF a vyrobili krásné vánoční dekorace. Těšíme se na páteční besídku, až se podíváme, jaké překvapení pro každého připravil třídní Ježíšek.

Foto zde: VÁNOCE 5. B

Planetárium

Společně se třídou 5. A jsme se vydali na výlet do Českých Budějovic na exkurzi do planetária. Zakončili jsme tak kapitolu o vesmíru, které jsme se v přírodovědě se zájmem věnovali. Celý výlet jsme zakončili na krásných vánočních trzích.

Více fotek zde: PLANETÁRIUM ČB

5. B Na wifině

Ve středu 8. listopadu jsme vyrazili na program s lektory Janem a Verčou. Společně jsme se věnovali tématu nebezpečí, které může číhat na sociálních sítích a obecně na internetu. Program byl pestrý, zábavný a zároveň velmi poučný.

Halloween

I na naší škole si děti druhého stupně připravily pro své mladší spolužáky strašidelnou stezku. Abychom si užili celý den, kostýmy jsme oblékli už od samého rána.

Kraje ČR

Během hodin vlastivědy jsme se hlouběji podívali na kraje ČR. Práce ve skupinách i následná prezentace projektů nás baví.

Více fotek zde: KRAJE

Projekt Česká republika

V pátek 29. září na celé škole probíhal projektový den. Žáci 4. a 5. tříd navštívili 4 dílny, ve kterých se dozvěděli či si připomněli mnoho zajímavého. Jednotlivé dílny byly zaměřeny na: život patrona naší země sv. Václava, na státní symboly a na české vynálezy.

Odkaz na foto a video zde: PROJEKT ČR

Teribear hýbal i 5. B

V měsíci září proběhla sportovně dobročinná akce Hýbejte se s Teribearem, do které se zapojila nejen o tělocviku i třída 5.B. Několikrát jsme se sešli na cyklostezce u Stráže a společně si zaběhali. Někteří zapojili i jízdu na inline bruslích či na kole.