28. 09. 2022

Výměnný pobyt žáků v německém Kirchhellenu

Po nucené covidové přestávce se letos opět uskutečnil 12. – 20. 9. 2022 již 20. výměnný pobyt se žáky naší partnerské školy v německém Kirchhellenu. 26 žáků 9. tříd bylo ubytováno v německých rodinách, což nabízelo jedinečnou příležitost ke zdokonalení se nejen v němčině, ale i v angličtině. Po čtyři dopoledne probíhalo skupinové projektové vyučování. Odpoledne se uskutečnily výlety do okolí. Žáci vystoupili na rozhlednu Tetraeder v Bottropu, vyzkoušeli si lanové centrum „Kletterwald“ a tradičně zavítali do města Oberhausen, kde navštívili „Gasometer“, nabízející výstavu fotografií o životním prostředí. Ovšem to nejlepší je čekalo v pátek a v sobotu, zábavní Movie park s různými atrakcemi a výlet do Amsterdamu a k Severnímu moři. Neděli strávili deváťáci v rodinách. Se svými německými kamarády se naši žáci opět setkají v květnu, kdy zase navštíví oni naši školu, a budeme mít společný program v Pelhřimově.