11. 09. 2023

Výměnný pobyt žáků v německém Kirchhellenu

V letošním školním roce se ve dnech 11. – 19. 9. 2023 konal již 21. výměnný pobyt se žáky naší partnerské školy v německém Kirchhellenu.  18 žáků 9. tříd mělo možnost poznat život v běžné německé rodině a zdokonalit své jazykové znalosti z němčiny a angličtiny.  Do Německa zavítal i David, teta jeho tatínka stála u zrodu česko-německé spolupráce.

Ve třech dnech se dopoledne konalo skupinové projektové vyučování v oblasti informatiky, sportu a výtvarné výchovy. Odpoledne probíhaly výlety do okolí.  Žáci vystoupili na rozhlednu Tetraeder v Bottropu, svoji zdatnost vyzkoušeli v lanovém centru „Kletterwald“ a tradičně zavítali do města Oberhausen. Zde navštívili „Gasometer“ s výstavou fotografií o životním prostředí. Páteční den patřil tomu nejlepšímu, a to zábavnímu Movie parku s různými atrakcemi a zážitkovými aktivitami. V sobotu pak následoval výlet do Amsterdamu a k Severnímu moři, kde letos počasí opravdu vyšlo. Neděli strávili deváťáci v rodinách, s nimiž podnikli spoustu zajímavých akcí, někteří navštívili například tenisový kurt nebo podmořský svět, jiní se  projeli na motokárách.

Se svými německými kamarády se naši žáci opět setkají na konci dubna při společném programu u nás v Pelhřimově.

Kirchhellen